01 | 10 | 17

NZDM HoPo

Sociální praconík/ce

Najde se?
Další parťák do týmu k Petrovi a Juditě, kteří pomáhají dospívajícím (v rámci projektu HoPo pod záštitou neziskové organizace Neposeda) úspěšně zvládat cestu z dětství do dospělosti?
Člověk, který (stejně jako my) vnímá, jak velký význam má věnovat se těmto mladým lidem a nebojí se prošlapávat nové cesty, být jim majákem na rozbouřeném moři, přenášet na ně nadšení, inspirovat je….?
Našli jste se v tom? Pak čtěte dál, prozradíme Vám víc.

Co je Nízkoprahový klub a terénní program HoPo?
Projekt, který vznikl v roce 2012, a který dává dětem a dospívajícím v Praze 20 pocit jistoty, že na tu jízdu životem nejsou sami.
Jsme jejich spolucestující a někdy i řidiči, kteří jim nabízí porozumění, podporu a pomoc v životních situacích, ve kterých si nevědí rady (kam na školu, nerozumím si s rodiči, trápení s láskou, návykové látky……).
Současně nabízíme útočiště, prostor kde se schází kamarádi, baví se, odpočívají anebo kde můžou sdílet a realizovat svoje nápady apod.

Jak bude vypadat Vaše pracovní náplň?
Jde o 0,75 úvazek, kdy od ÚT do ČT budete docházet do klubu (prostor v areálu SK Slavia na Xaverově v Horních Počernicích) a část doby trávit i terénu (ulicích Horních Počernic), kde se schází děti a mladí.
Budete pracovat v tandemu.
Stanete se přirozeně partnerem a přítelem dětem a dospívajícím, kteří k nám chodí, budete si s nimi povídat, věnovat jim pozornost, diskutovat, sledovat dodržování pravidel apod.
Stanete se přirozenou součástí různých aktivit pro zaplnění jejich volného času (fotbal, soutěže, tvoření,..)
Můžete vytvářet něco nového a smysluplného (třeba povídací klub pro holky/hudební klub/tréninky fotbálku,….)

Koho bychom mezi námi rádi uvítali?
Osobnost ve věku 21 a více let, která má alespoň krátkodobou zkušenost s podobnou prací (i formou volnočasových aktivit).
Srdcaře, který (stejně jako my) vnímá důležitost a smysl práce s dětmi a dospívající mládeží.
Běžce na dlouhou trať, který si dokáže přirozeně budovat dlouhodobé vztahy, skutečně ho zajímá, co dospívající potřebují a podle toho se bude řídit.
Někoho, kdo chce zakotvit a sledovat pozitivní vliv jeho práce na další generaci.
Člověka, který rád tvoří nebo sportuje a touží zrealizovat svoje nápady nebo uplatnit svůj koníček. Prostě toho, který má rád v práci svobodu a uvítá důvěru a podporu stabilního týmu.
A samozřejmě řadě umí pracovat i s počítačem.

Prostě nehledáme nikoho do továrny, kde pojede přesně podle manuálu a nemá žádnou vlastní invenci. Ani nikoho, kdo se chce u nás jen proběhnout a něco si vyzkoušet.

Proč se Vám u nás bude líbit?
Dáme vám plnou důvěru, abyste realizovali svoje nápady jak podporovat svoje svěřence.
V HoPu najdete srdcaře, kteří své práci rozumí.
Pracovní doba vychází z otevíracích hodin služby, tj. pro 0, 75 úvazek od ÚT do ČT od 13. do 18. hodiny (3 odpoledne v týdnu po 5 hodinách). Přesný čas „směny“ si lze rozvrhnout podle potřeb a dohody v týmu.
Práce je na 0,75 úvazek s odměnou od 13 500 Kč měsíčně.
Máme benefity jako Sick Days a možnosti průběžného vzdělávání a kurzů,
Děláme svoji práci dobře už několik let – jsme inspirací ostatním a sami se neustále posouváme. Jsme flexibilní a při naši práci si pravidelně klademe otázku PROČ něco dělat = neváháme zkoušet nové věci a neděláme věci, co nefungují.

Oslovili jsme Vás? Pak neváhejte zaslat životopis a motivační dopis na emailovou adresu: pavla@neposeda.org. 
Nástup možný dle dohody.
Těšíme se na Vás.

Více informací poskytne: Mgr. Pavla Nováková, 778 538 281, pavla@neposeda.org.