Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
17 | 07 | 17
Centrum terénních programů
Kontaktní pracovník v terénu
LAXUS z.ú., Centrum terénních programů Královéhradeckého kraje vypisuje výběrové řízení na pozici: KONTAKTNÍ PRACOVNÍK V TERÉNU

Úvazek...
17 | 07 | 17
NZDM Shelter RIAPS
Nový kolega/kolegyně do NZDM
Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Shelter RIAPS hledá kolegu: Sociální pracovník, sociální pedagog, speciální pedagog, psycholog 
P...
12 | 07 | 17
STREETWORK
Terénní sociální pracovník/prac.v soc.službách
Terénní program DROP IN o.p.s. vypisuje výběrové řízení na pozici: TERÉNNÍ SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/TERÉNNÍ PRAC. V SOC. SLUŽBÁCH

Požadujeme:...
12 | 07 | 17
StreetWork.cz
Sociální pracovník/Pracovník v soc. službách
Hledáme nové spolupracovníky na pozici sociálního pracovníka/pracovníka v sociálních službách pro provoz NZDM Remix.
Náplň práce: <...
05 | 07 | 17
Nízkoprahový klub Likusák
Terénní sociální pracovník
RATOLEST BRNO, z. s. vypisuje výběrové řízení na pozici terénní pracovnice /pracovník v Nízkoprahovém klubu NK Likusák pobočka Nový Lískovec  (ví...
Archiv >
 
 
 
HomeKlubyČlánkyČASovaná bota 2016 - známe nominované!

Další články klubu

03 | 05 | 17 Verze pro tisk

ČAS

ČASovaná bota 2016 - známe nominované!

 Výroční ceny České asociace streetwork Časovaná bota 2016 za největší přínos v oblasti nízkoprahových sociálních služeb znají své nominované. Vyhlášení a slavnostní předání cen proběhne 24. května v rámci oborové konference v Domě světla, Praha. Přijďte se podívat! Exkluzivním partnerem ceny pro Tým roku je letos opět společnost Bohemia Energy, která je zároveň hlavním partnerem portálu jdidoklubu.cz.

Nominováni na cenu jsou (dle abecedy):

Kategorie Skokan roku 2016

 Kateřina Kastnerová – Sociální pracovnice/Terénní pracovnice NZDM Dixie, YMCA PrahaKateřina Kastnerová – Sociální pracovnice/Terénní pracovnice NZDM Dixie, YMCA Praha nominace (pdf)

Na stáž do NZDM původně vůbec nechtěla, ale strávila tam 4 měsíce a zvládala ji skvěle. O pár let později v listopadu 2015 se objevila na výběrovém řízení na terénního pracovníka NZDM Dixie, kde byla vybrána. Kateřina v mnoha ohledech překvapila – nejenže zvládla nástup do terénu v zimním období, ale velice rychle dokázala oslovit a navázat na sebe a službu skupiny starších klientů 15-22 let v dolních Holešovicích. Kateřina dokáže skvěle hledat s klienty smysluplné zakázky a motivovat je k řešení. Pomáhá klientům s vyřizováním osobních záležitostí, dokáže si však připravit i mnoho výtvarných a jiných aktivity. Se zakázkami se na ní obrací jak dívky, tak i chlapci. Kateřina je přirozená, zároveň dokáže držet hranice a nastavovat pravidla kontaktu.

 Zuzana Kříčková – Terénní pracovnice, Jako doma – Homelike, o.p.s. nominace (pdf)

Zuzana má zkušenost s bezdomovectvím a sociální tísní, sama z ní ještě úplně nevystoupila, ale přesto ne naplno věnuje pomoci a podpoře dalším ženám v rámci terénní práce na plný úvazek. Nekončí u pomoci v terénu, ale aktivně se zasazuje za zlepšení situace lidí bez domova a oboru sociální práce v rámci Platformy pro sociální bydlení, skupiny aktivních lidí bez domova Chceme bydlet či platformy pro radikální sociální práci KRISA. Mluví na demonstracích, do médií i s politiky o právech lidí čelících chudobě a prolamuje předsudky.Jan Vondráček – Sociální pracovník v Nízkoprahovém klubu Vrtule, Salesiánské středisko mládeže Praha, koordinátor NZDM pracovní skupiny ŽupanJan Vondráček – Sociální pracovník v Nízkoprahovém klubu Vrtule, Salesiánské středisko mládeže Praha, koordinátor NZDM pracovní skupiny Župan nominace 1 (pdf) nominace 2 (pdf)

V roce 2016 Honza úspěšně absolvoval vyšší odbornou školu a nedlouho poté nastoupil do Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Vrtule na pozici kontaktního pracovníka. Velmi rychle se stal páteřním pracovníkem klubu a po zaučení, začal přinášet nové podněty a energii. Rozjel individuální práci na vysoké úrovni jako zkušený pracovník, nebojí se práce se skupinou a skupinovou normou, rovnou se ujal práce s klubovým týmem na „Nízkoprahovou ligu férového fotbalu“. V tom samém roce rovněž kandidoval na pozici koordinátora pražské pracovní skupiny Župan, kterou od té doby úspěšně koordinuje.

Kategorie Osobnost roku 2016

Kateřina Baňacká - vedoucí sociální práce, In IUSTITIA o.p.s.Kateřina Baňacká - vedoucí sociální práce, In IUSTITIA o.p.s. nominace (pdf)

Kateřina Baňacká je vedoucí sociální práce v organizaci In IUSTITIA, která se věnuje pomoci obětem trestných činů z nenávisti. Službu odborného sociálního poradenství v ambulantní a terénní formě vybudovala od samého počátku, neúnavně a proti všem bariérám a nástrahám, které registrace a rozvoj nové služby přináší. Vybudovala též službu odborného sociálního poradenství pro ženy v sociální tísni Poradna Justýna, která je poskytována přímo v terénu (ve vozidle), tak aby řešila bariéry v přístupu do kamenných či příliš vzdálených poraden.
Michal Krebs – vedoucí terénního a nízkoprahového týmu La Strada o.p.s.Michal Krebs – vedoucí terénního a nízkoprahového týmu La Strada o.p.s. nominace (pdf)

Michal stál u zrodu terénního programu, pomáhal připravit jeho koncept a stal se hlavním průkopníkem specifické terénní práce s obchodovanými a vykořisťovanými lidmi. Svou práci nelimitoval pouze na „terén“. Byl a je si vědom nezbytnosti přenosu a předávání zkušeností a znalostí, proto je spolu-autorem několika manuálů a zároveň svým příkladem a trpělivostí „vychoval“ několik mladých terénních pracovníků a pracovnic. Obor rozvíjí jak v praktické, tak v teoretické rovině a díky svým charakterovým vlastnostem a mnohaleté pracovní zkušenosti je neocenitelným terénním pracovníkem, leaderem i kolegou. Fotografie Michala Krebse bohužel nemůže být uveřejněna z bezpečnostních důvodů.

Markéta Řezníčková – terénní sociální pracovnice, TP SANANIMMarkéta Řezníčková – terénní sociální pracovnice, TP SANANIM nominace (pdf)

Možná tolik neznáte Markétu z konferencí a jiných oborových setkání. Ale pokud se zeptáte na Markétu lidí, kteří užívají drogy a pohybují se na otevřené drogové scéně v Praze, tak se dozvíte, že to je člověk, který jim naslouchá a který jim skutečně pomohl – bytím v kontaktu, nasloucháním radami i asistencemi. Markéta pracuje v Terénních programech SANANIM již více než 15 let a za tu dobu pomohla mnoha klientům, včetně těch, se kterými je spolupráce náročná.
Kategorie zařízení - Tým roku 2016 - Cena Bohemia Energy


Jako doma – Homelike, o. p. s.Jako doma – Homelike, o. p. s. nominace (pdf) Důvodem nominace je zapojení cílové skupiny, inovativní a kreativní přístup k řešení problematiky bezdomovectví, skvělé nápady, velké úsilí při jejich realizaci a překonávání překážek. Taktéž pěkná práce s veřejností a médii a osvětová činnost.
Poradna Justýna, In IUSTITIA o.p.s. Poradna Justýna, In IUSTITIA o.p.s. nominace (pdf)

Mobilní poradna Justýna jako jediná svého druhu v ČR přináší jedinečný koncept poradny, která poskytuje bezpečný poradenský prostor přímo v autě. Umožňuje tak klientkám, pro které je obtížné dojít do kamenné poradny, získat odborné sociální poradenství a právní poradenství přímo v terénu. Druhým specifikem poradny je poskytování kvalitní právní pomoci, která umožňuje klientkám dosáhnout spravedlnosti. Advokátky/právničky poskytují poradenství a především zastupování v trestním, civilním i správním řízení, to je v kontextu ostatních služeb určených ženám bez přístřeší zcela unikátní. Ženám, které jsou sociálně znevýhodněné, vrací naději na úspěch v právním řízení. A to je zvlášť důležité pro cílovou sociální skupinu, která se se sociálním znevýhodněním a marginalizací setkává i ze strany orgánů činných v trestním řízení.

Terénní program a nízkoprahový poradna „Nízkoprah“, La Strada o.p.s.Terénní program a nízkoprahový poradna „Nízkoprah“, La Strada o.p.s. nominace (pdf)

Návrh na ocenění terénního týmu La Strady za jejich dlouhodobou práci ve prospěch obchodovaných a vykořisťovaných lidí navazuje na ukončení dlouhodobého projektu zaměřeného na vyhledávání žen migrantek v uzavřených či těžko dostupných prostředích. Terénní a nízkoprahový tým La Strady se věnuje cílové skupině a oblasti, která není v rámci streetworku a terénní práce úplně běžná. Ani metody práce tohoto týmu se nemohou řídit běžnými metodikami. Vzhledem k problematice a k velmi závažné trestné činnosti, kterou obchod s lidmi je, musí být terénní tým La Strady velmi nenápadný až neviditelný, aby nedošlo k ohrožení ani pracovníků, ani osob z cílové skupiny. Z bezpečnostních důvodů nemůže být proto uveřejněna fotografie týmu.

O nominacích rozhodovalo hlasování pracovníků nízkoprahových sociálních služeb. Vybírat jste mohli z celkem 20 došlých návrhů pro 8 osobností, 8 týmů a 3 skokany roku. Celkem jsme obdrželi 120 hlasů, avšak 21 jich bylo vyřazeno jako neplatné - důvodem bylo výhradně vícečetné hlasování jednou osobou nebo chybné rozdělení hlasovacích bodů (navržený může obdržet max. 3 body, nelze všechny body přidělit jednomu navrženému). Rada ceny (složení: loňští vítězové, plus zástupce Správní rady ČAS, Kanceláře ČAS a partnera Ceny Bohemia Energy) vybere již 9. května vítěze.

Děkujeme za vaše návrhy i hlasování a gratulujeme nominovaným!
Česká asociace streetwork

Ke stažení/odkazy:


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2017 | portal@streetwork.cz