Česká asociace streetwork o.s. sdružující nízkoprahové sociální služby (ČAS) je profesní organizace zastupující fyzické i právnické osoby působící v oblasti nízkoprahových sociálních služeb.
HomeČlánkySeminář Těhotné uživatelky drog (2012)

03 | 08 | 12 Verze pro tisk

ČAS

Seminář Těhotné uživatelky drog (2012)

Česká asociace streetwork vás zve na seminář Těhotné uživatelky drog a matky uživatelky v TP, KC a DS. Jednodenní seminář (10 hod.) pro max. 20 osob je určen pracovníkům v zařízeních poskytujících nízkoprahové sociální služby a zejména pracovníkům drogových služeb.

ilustrační fotoTermín semináře:

  • 8. 10. 2012

Výuka:

  • 9,30 - 18,30 hod.

Lektorka kurzu:

Bc. Kateřina Černohorská - pracuje ve FN Motol na Jednotce intenzivní a resuscitační péče pro novorozence jako sestra specialistka, v Terénních programech Sananim je zaměstnancem od roku 2004 , věnuje se zdravotní problematice, těhotným klientkám a matkám uživatelkám OPL.

Pravidelně přispívá do časopisu Dekontaminace, lektorsky se podílí na vzdělávacích akcích pořádaných TP Sananim.

PhDr. Veronika Pětrošová - vystudovala sociální práci a sociální politiku FFUK. Od r. 2003 pracuje Denním stacionáři Sananim, specializuje se na problematiku těhotných žen a matek užívajících OPL. Jako lektor se podílí na rozvoji dobrovolníků pracujících s ohroženými dětmi, vzdělávání dospělých v neziskovém i komerčním sektoru. Je odbornou asistentkou Centra adiktologie 1. LF UK v Praze.

Anotace semináře:

  • Seminář se bude věnovat problematice těhotných uživatelek drog a matek uživatelek.
  • Terénní práce s drogově závislou těhotnou - co nám i klientce bude komplikovat situaci, navážeme zdravotnickou péčí o drogově závislou pacientku, proč se chodí do těhotenské poradny, co se tam sleduje, dopad užívání drog na plod, substituce, detoxifikace, závislost plodu a novorozence, porod drogově závislé ženy, léčba novorozeneckého abstinenčního syndromu, důsledky působení drogy na novorozence, kojení, společný pobyt dítěte s matkou v porodnici, co se může dít po propuštění - varianty.
  • V další části semináře bude představen Denní stacionář Sananim v systému služeb pro drogově závislou těhotnou a matku a témata z praxe: klientka ( bez jakékoliv péče v těhotenství) odeslaná sociální pracovnicí z porodnice, klientka s větším dítětem, žádá o komunitu, v čí péči nejčastěji „končí „ děti našich klientek, partneři našich klientek, rodiče našich klientek, ambulantní léčba v DS, komunita Karlov, doléčovací centrum.

Místo konání:

  • Cafe Therapy, Praha

Cena semináře:

  • Cena kurzu stanovena ve výši 1 300 Kč.
  • Pro účastníky z členských zařízení České asociace streetwork o.s. cena 1 000 Kč.
  • Ubytování ani stravu nezajišťujeme.
Uzávěrka přihlášek: 11. 9. 2012

Přihlašovací formulář

Adresa zařízení, ve kterém pracujete:
Je zařízení, ve kterém pracujete, členem ČAS?

Fakturační údaje:
Způsob úhrady (*):

pdfZávazné podmínky účasti na vzdělávacím programu ČAS(kontrolní antispamová otázka)

(*) povinné údaje

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Asociace .Vzdělávání .Supervize .Metodika .Vše o členství v ČAS .Výroční cena .Kontakty .English
.StreetWork.cz .Partneři .Fórum TP .Evropské projekty .Projekt Streetwork pro děti a mládež | ČAS © 2006 - 2018 | portal@streetwork.cz