Zpět do menu Hledat Česká asociace streetwork
Zavřít

Nebylo nic nalezeno.

Zpět na výpis

Otevřeli jsme Restart Shop II

Slavnostní otevření Restart Shopu II
30. 11. 2017
31. 10. jsme na adrese Komunardů 14 v pražských Holešovicích oficiálně otevřeli nový obchod Restart Shop II.

31. 10. jsme oficiálně otevřeli nový obchod Restart Shop II za přítomnosti partnerů, podporovatelů a přátel projektu.  Na adrese Komunardů 14 v pražských Holešovicích poskytujeme podporovaná pracovní místa lidem z cílových skupin, kterými mohou být osoby bez přístřeší, osoby dlouhodobě nezaměstnané, osoby ohrožené závislostmi a příslušníci etnických menšin, včetně osob z odlišného sociokulturního prostředí, imigrantů a azylantů.

Cesta k otevření obchodu byla nelehká a strastiplná. Největším kamenem úrazu se ukázalo samotné nalezení prostor vhodných pro zřízení prodejny. Strávili jsme hodiny na realitních serverech, emailovou korespondencí a telefonickými hovory s majiteli nemovitostí či zástupci realitních kanceláří, pochůzkami v pražských ulicích a prohlídkami pronajímaných prostor. Nabízené prostory byly buď malé, ve špatném stanu, na špatném místě nebo drahé. Štěstí se k nám obrátilo čelem u majetkové komise na radnici Prahy 7, kde jsme, k naší velké radosti, zvítězili u výběrového řízení a následně jsme podepsali smlouvu o pronájmu obchodu u tramvajové zastávky Dělnická.

Pak už se všechno rozběhlo správným směrem k vytouženému cíli. Nastala fáze vymýšlení podoby a uspořádání obchodu. Následovalo hledání a nákup nezbytného vybavení. Poté nastoupil zručný řemeslník, který všechny štendry, police, skříně a regály sestavil, přivrtal, pověsil a umístil. Natírali jsme, přitloukali, šroubovali, myli a uklízeli. Prodejnu jsme zavezli zbožím čekajícím v našem skladu a po jeho rozmístění jsme 26. 9. rozběhli zkušební provoz Restart Shopu II.

Jak se ukázalo, nový obchod se v Holešovicích velmi rychle zabydluje a nachází svoje příznivce nejen v řadách obyvatel přilehlého okolí a lidí, kteří do lokality jezdí za prací, ale i spřátelených spolků a organizací působících na Praze 7.  Restart Shop si za krátkou dobu získal mnoho věrných zákazníků, kteří se do něj vrací a nakupují, a také dárců, kteří obchod zásobují rozmanitými předměty, knížkami, hračkami a oblečením.

Z nekonečného seznamu darovaných věcí můžeme jmenovat cennosti a kuriozity jako jsou: sbírka růžového porcelánu, plyšová bouda pro psa do bytu, staré kovové mlýnky na mák, na strouhanku i na maso, speciální hrnek pro pány s knírem, vánoční stromek, který můžete v době vánoc obdivovat za výlohou, soška koně Royal Dux, 10 kratiknotů, hodiny pendlovky… Už se těšíme na další!

Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří se na vybudování Restart Shopu II a podíleli a všem našim podporovatelům. Děkujeme!!!

Projekt Restart Shop, registrační číslo CZ.07.3.63/0.0/0.0/16_031/0000153  je podpořen z Operačního programu Praha – pól růstu ČR a je spolufinancován Evropskou unií.

 

Tagy: #restartshop