Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
15 | 02 | 18
Terénní programy Sananim
Terénní pracovnice/Terénní pracovník
Terénní programy SANANIM vyhlašují výběrové řízení na pozici TERÉNNÍ PRACOVNÍK/TERÉNNÍ PRACOVNICE

Požadujeme:
•  ...
15 | 02 | 18
Kontaktní centrum Břeclav
Kontaktní a terénní pracovník
Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav přijme sociálního pracovníka na pozici kontaktní a terénní pracovník.

Nabízíme:
-...
09 | 02 | 18
Terénní programy Magdaléna
Kontaktní/terénní pracovník Příbram
Centrum adiktologických služeb Magdaléna Příbram hledá kolegu/kolegyni do adiktologických služeb pro přímou práci s uživateli návykových látek s datem...
09 | 02 | 18
Klub Coolna Znojmo
Nabídka metodického vedení
Nabízím metodického vedení či vzdělávání šité na míru v rámci NZDM (ambulantní a terénní forma) - specifika práce v terénu s dětmi a mládeží či oblast...
09 | 02 | 18
Kontaktní centrum Břeclav
Kontaktní a terénní pracovník
Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav přijme pracovníka na pozici kontaktní a terénní pracovník

Nabízíme:
- zázemí velk...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyNadace Via otevírá program DOBRO-DRUZI

Další články klubu

26 | 09 | 17 Verze pro tisk

StreetWork.cz

Nadace Via otevírá program DOBRO-DRUZI

Nadace Via ve spolupráci s partnery otevírá program DOBRO-DRUZI

Máte kolem sebe děti, mladé lidi či kamarády, které baví pomáhat? Chcete společně něco zažít? Znáte někoho, kdo pomoc potřebuje? Napadá vás, jak získat peníze pro dobrou věc? Staňte se Dobro-druhy. Pomáhat může být dobrodružství!

O čem jsou dobrodruzi

Až 15 týmů dětí a mladých lidí pořádá benefiční akce (např. běhy, bazary, divadelní představení, koncerty atd.) ve prospěch konkrétní osoby či organizace, kterou si předem samy zvolí. Výtěžek z beneficí týmům zdvojnásobí Nadace Via do výše 20 000 Kč. Poskytne jim také konzultace, rozvojové a vzdělávací setkání, metodickou podporu, prostor pro sdílení s dalšími týmy a finanční příspěvek na realizaci akce.

Cílem je ocenit filantropické aktivity dětí a mládeže a inspirovat k nim další – probouzet v mladých lidech zájem o filantropii, vést je k pomoci druhým a k aktivnímu občanství. Darování, dobročinnost, štědrost a starost o druhé se mají stát běžnou součástí života lidí v Česku.

Kdo se může do programu zapojit a jak?

Program je určen týmům dětí a mladých lidí ve věku od 6 do 26 let, které se rozhodly věnovat své nápady, aktivitu, energii a čas přípravě benefičních projektů, jejichž výtěžky pak darují na dobrou věc. Do programu se může zapojit v podstatě kdokoliv – např. školní třída, členové oddílu, návštěvníci nízkoprahového klubu, skupina vysokoškoláků nebo parta kamarádů. Týmy dětí do 18 let potřebují dospělého patrona, který bude projekt formálně zastupovat. Může to být například rodič, učitel, pracovník školy či vedoucí volnočasových aktivit. Do programu Dobro-druzi se nemohou hlásit týmy a patroni, kteří byli již v minulosti podpořeni v programu Dobro-druzi nebo Pomáhej Nadace Via.

Komu můžete benefičním projektem pomoci?

Pomoci můžete například osamělým seniorům, dětem z dětského domova, spolužákovi s hendikepem, místnímu útulku pro opuštěná zvířata či jinému dobročinnému účelu. Příjemcem výtěžku mohou být české nevládní neziskové organizace, příspěvkové organizace, účelová zařízení církví (charity a diakonie) a fyzické osoby v obtížné životní situaci žijící na území České republiky. Program Dobro-druzi není určen pro nadregionální veřejné sbírky a projekty, z nichž má zisk tým organizátorů, politická strana či hnutí nebo církev či náboženská společnost.

Jaký je časový plán programu?

1.  Do půlnoci 19. října 2017 (uzávěrka) vyplňte přihlášku do programu, kterou najdete na www.nadacevia.cz/dobro-druzi.

·        U týmů, kde je většina členů mladších 15 let, může přihlášku vyplnit patron. Pokud jsou však v týmu minimálně 3 členové starší 15 let, vyplní přihlášku samostatně oni.

·        Před vyplněním přihlášky se doporučujeme seznámit s hodnotícími kritérii (ke stažení na stránce programu). Svůj záměr můžete také konzultovat s manažerkou programu na níže uvedených kontaktech.

·        K přihlášce přiložte Tabulku kontaktů a důležitých údajů (ke stažení na stránce programu), 2-3 fotky týmu a krátké motivační video (délka max. 1,5 min.) natočené členy týmu a odpovídající na dvě následující otázky: Proč se chcete do programu zapojit a stát se Dobro-druhy? Proč chcete pomoci právě vámi zvolenému příjemci? 

2.  Hodnotící komise ohodnotí přihlášené projekty, které splní formální podmínky programu, a až 15 z nich vybere k podpoře. Výsledky se dozvíte 9. listopadu 2017. 

3. Vybrané benefiční projekty bude možné realizovat od 27. listopadu 2017 do 31. května 2017. 

4. Zástupci vybraných projektů (patron + max. 2 členové) se zúčastní úvodního výjezdového setkání v termínu od 24. do 26. listopadu 2017. Náplní setkání budou témata týkající se vedení projektů, práce se skupinou, rozvoje fundraisingových a PR dovedností, právních aspektů pořádání benefičních akcí atd. 

5. Od ledna do března 2018 proběhnou dvě regionální setkání zástupců projektů (v Praze a v Brně) a v pátek 22. června 2018 se uskuteční závěrečné setkání podpořených v programu Dobro-druzi.

Jaká je výše finanční podpory?

Každý podpořený projekt získá 5 000 Kč jako příspěvek na realizaci benefiční akce (např. náklady na tisk letáků, pronájem, občerstvení, cestovné atd.). Celkový výtěžek získaný pro zvoleného příjemce darů zdvojnásobíme v poměru 1:1 do výše 20 000 Kč (např. pokud se vám podaří získat 10 500 Kč, přidáme vám dalších 10 500 Kč). Na finančně nejúspěšnější projekty, které získají částku 25 000 Kč a více, čeká další finanční bonus. Celkem je k rozdělení připraveno 482 200 Kč.

Jaké jsou formální náležitosti?

S patronem podpořeného benefičního projektu uzavře Nadace Via smlouvu, která bude zahrnovat výši finanční podpory a termín dodání závěrečné zprávy, vyúčtování nadačního příspěvku a výnosů benefiční akce.

Jak benefiční projekt naplánovat?

Pro zájemce o účast v programu jsme připravili Průvodce pro Dobro-druhy aneb Jak upořádat benefici. Najdete zde tipy, jak v týmu společně naplánovat komu pomoci, jaký typ benefiční akce zvolit či jak ji zorganizovat. Průvodce si můžete stáhnout na stránce programu www.nadacevia.cz/dobro-druzi.

Váš dobročinný projekt doporučujeme před podáním konzultovat.

Nadace Via se těší na vaše benefiční projekty!

Kontakt: Michaela Rázgová, michaela.razgova@nadacevia.cz, 777 351 826

www.nadacevia.cz/dobro-druzi

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2018 | portal@streetwork.cz