Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.zprávičky
08 | 08 | 17
Dofinancování platů a mezd

Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo oficiální zprávu, že v rozpočtu našlo peníze na dofinancování sociálních služeb a to konkrétně na zvýšení platů a mezd a jakým způsobem by finance měly být rozdělovány. Více v dopise ministryně Marksové. (pdf)

Archiv >
 
 
.inzerce
16 | 08 | 17
NZDM KLÍDEK
Sociální pracovník
PROSTOR PRO, o.p.s. vypisuje výběrové řízení na pozici sociálního pracovníka/pracovnice do Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež KLÍDEK.
...
16 | 08 | 17
Kontaktní centrum v Olomouci
Kontaktní a poradenský pracovník
Společnost Podané ruce o.p.s., Kontaktní centrum v Olomouci vypisuje výběrové řízení na pozici kontaktní a poradenský pracovník.

Praco...
16 | 08 | 17
Terén Jahoda
Animátor volného času
Animátor volného času aneb “Vrať se do dětských let”

JAHODA o.p.s. – stabilní nezisková organizace přijme do svého tý...
16 | 08 | 17
Terénní program pro rodiny
Pedagogický pracovník
Spolek Šance pro Tebe vypisuje výběrové řízení na pozici: Pedagogický pracovník v „předškolce“ pro sociálně znevýhodněné děti - Chrudim <...
Archiv >
 
 
 
HomeKlubyČlánkyReport z 37. setkání Fóra terénní práce

Další články klubu

03 | 08 | 17 Verze pro tisk

Fórum terénní práce

Report z 37. setkání Fóra terénní práce

Dne 7. 6. 2017 proběhlo další setkání Fóra terénní práce. Pro toto setkání nám bylo umožněno zavítat do prostor Doléčovacího centra SANANIM z. ú. na Ovčím hájku v Praze. Tímto děkujeme za poskytnutí prostor.

Tématem setkání bylo „Dobro klienta?! Míra angažovanosti pracovníka.“ Přípravy tématu se ujali Lenka Pethöová (Progressive o.p.s.) a Ondřej Nešetřil (Prostor Plus o.p.s.).

V dopolední části setkání se kromě úvodního organizačního kolečka řešilo, co kdo z účastníků vnímá jako ono dobro klienta. Většinově se účastníci shodli na tom, že úlohou pracovníka je navázání vztahu s klientem, doprovázení klienta v těžším období jeho života, či respektování klientova náhledu na vlastní situaci. Dále se o tomto diskutovalo, vyměňovaly se názory a sdílely zkušenosti.

Odpoledne proběhla aktivita „Zažij dobro!“. Účastníci se rozdělili do dvojic, a následně si vybrali téma rozhovoru (preventivní prohlídka, úprava životosprávy, vyřízení dokladů, změna práce, příprava na studium, nabídka lepší služby). Cílem bylo prožít si obě polohy/role – ten, kdo radí, co je dobré X ten, komu je něco „dobrého“ doporučováno. Člověk při cvičení mohl zažít, jak se cítí klient pod tlakem pracovníka, který mu něco vnucuje, ale i respekt pracovníka vzhledem ke klientovu přání.

V závěrečné části se diskutovalo o výstupech z aktivity. Následně proběhla volba nového týmu FTP pro další období. Koordinátorem FTP nadále zůstává znovuzvolen Martin Pazlar z JAHODA, o.p.s., ko-koordinátorkou byla zvolena Lenka Pethöová z PROGRESSIVE o.p.s. a webmaster pro nové období bude Radek Jurnikl z SANANIM z.ú.

Děkujeme všem zúčastněným za aktivitu, Lence a Ondrovi za připravení tématu a Aleši Termerovi za přípravu příjemného prostředí v DC na Ovčím hájku.

Takto hodnotili proběhlé setkání FTP účastníci setkání:

„Jsem ráda za příjemnou atmosféru, funguje to i bez přednášek, nenásilnou formou.“

„Naplnilo se mé očekávání sdílení tématu a setkání se stejně naladěními lidmi.“

„Byla tu přítomná atmosféra respektu a otevřenosti, kterou jsme schopni přenést ke klientům.“

„Super, uvítala jsem náhled jiné služby, vcítění se do klienta.“

„Jsem ráda, že jsem se potkala s lidmi ze služeb, kteří spatřují dobro pro klienty v uspokojování jeho potřeb a berou klienta takového, jaký je.“

Ohlasy účastníků uvádíme jako pozvánku k dalšímu setkání FTP. Tématem bude „Závislost klienta na službě, přepečování, jak klienti odchází ze služby”. Pokud se setkání chcete zúčastnit, můžete o termínu hlasovat zde: http://doodle.com/poll/ctkh3ckkzam59max

Autorka reportu: Lenka Pethöová (Progressive o.p.s.)

http://forumtp.webnode.cz/
forumterenprace@gmail.com
FB: Fórum terénní práce

 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2017 | portal@streetwork.cz