Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
15 | 02 | 18
Terénní programy Sananim
Terénní pracovnice/Terénní pracovník
Terénní programy SANANIM vyhlašují výběrové řízení na pozici TERÉNNÍ PRACOVNÍK/TERÉNNÍ PRACOVNICE

Požadujeme:
•  ...
15 | 02 | 18
Kontaktní centrum Břeclav
Kontaktní a terénní pracovník
Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav přijme sociálního pracovníka na pozici kontaktní a terénní pracovník.

Nabízíme:
-...
09 | 02 | 18
Terénní programy Magdaléna
Kontaktní/terénní pracovník Příbram
Centrum adiktologických služeb Magdaléna Příbram hledá kolegu/kolegyni do adiktologických služeb pro přímou práci s uživateli návykových látek s datem...
09 | 02 | 18
Klub Coolna Znojmo
Nabídka metodického vedení
Nabízím metodického vedení či vzdělávání šité na míru v rámci NZDM (ambulantní a terénní forma) - specifika práce v terénu s dětmi a mládeží či oblast...
09 | 02 | 18
Kontaktní centrum Břeclav
Kontaktní a terénní pracovník
Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav přijme pracovníka na pozici kontaktní a terénní pracovník

Nabízíme:
- zázemí velk...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyPeníze pro sociální služby již v lednu

Další články klubu

19 | 01 | 17 Verze pro tisk

ČAS

Peníze pro sociální služby již v lednu

Dotace pro poskytovatele sociálních služeb budou letos připraveny k vyplacení dříve.

V průběhu loňského roku jsme uspořádali řadu jednání na krajské, celostátní i parlamentní úrovni. Troufáme si tvrdit, že právě v poslanecké sněmovně příběh o tom, že poskytovatelé dostanou peníze již na počátku roku a nikoli na jaře, začal a je dobře napsat, že ČAS byla u toho.

 Pokusili jsme se vytipovat podstatné problémy nízkoprahových sociálních služeb a se zástupci veřejné správy hledat jejich řešení. Vznikl tehdy argumentář, proč nízkoprahové sociální sužby potřebujeme a k čemu jsou dobré. Ve spolupráci s MPSV se nám podařilo dát dohromady přehledná statistická data o nízkoprahových službách, údaje o počtu klientů a nákladovosti, abychom měli kvalitní podklady pro jednání.

Vytipovali jsme tři problémové oblasti, které chceme ovlivnit, všechny se shodou okolností týkaly peněz:

První téma peněz se týkalo navyšování alokací na nízkoprahové sociální služby. Financování sociálních služeb je od roku 2016 závislé na krajské samosprávě, a tak se tento cíl z úrovně státu nedá příliš ovlivnit, proto jsme pracovali s vybranými samosprávami krajů.

Druhé téma řešilo problematiku cashflow. Služby fungují kontinuálně a financování na kalendářní rok přichází většinou až na jaře. Co v období leden až duben? Přemýšleli jsme o vzniku zálohového systému pro výplatu dotací, který by byl určen pro preventivní sociální služby poskytované bez úhrady. Opět podobným problémem se ukázala krajská samospráva. Na některých krajích, třeba v Karlovarském, se zálohový systém již před dvěma lety ujal a představoval dobrou praxi. Jinde, třeba v kraji Středočeském, se nám podařilo takový systém iniciovat a kraj na něm začal pracovat. Jednali jsme o něm i v kraji Plzeňském.

Třetí téma se zabývalo možnostmi větší podpory, či daňového zvýhodnění soukromých donorů, kteří podporují sociální služby a revizí některých daňových zákonů.

Shodou šťastných náhod jsme mohli uskutečnit sérii jednání s paní poslankyní Ing. Věrou Kovářovou, které patří velký dík za to, s jakou energií se problematiky ujala. Uvedená témata převtělila v interpelaci na premiéra vlády, což mimo jiné dalo do pohybu soukolí, jehož výsledkem byla změna předpisů Ministerstva financí a faktické zrychlení celého procesu rozhodování o přidělení finančních prostředků poskytovatelům sociálních služeb. Kromě paní poslankyně Kovářové všem, kdo se na tomto procesu podíleli, včetně zaměstnanců MPSV, patří velký dík, protože uznávají spoluodpovědnost, jakou ke klientům, uživatelům sociálních služeb všichni máme.

Česká asociace streetwork

K tématu dále čtěte:

MPSV: Dotace na sociální služby budou vyplaceny již v průběhu ledna

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2018 | portal@streetwork.cz