Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.zprávičky
03 | 11 | 17
Pozvánka na Národní setkání proti chudobě a soc. vyloučení

Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v České republice, jíž je ČAS členem, Vás srdečně zve na Národní setkání proti chudobě a sociálnímu vyloučení. Více informací naleznete ZDE.

Archiv >
 
 
.inzerce
16 | 11 | 17
YMCA Praha - NZDM Sibiř
Vedoucí NZDM Sibiř
Název pracovní pozice: Vedoucí Nízkoprahového klubu pro děti a mládež
Místo výkonu práce: NZDM Sibiř (Votice)

Popis pracovní n...
16 | 11 | 17
Nízkoprahový klub Jahoda
JAHODA, o.p.s. - MANAŽER/KA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
Pracovní náplň:
•    samostatné vedení jednotlivých sociálních služeb
•    vedení týmu, personalistika,...
08 | 11 | 17
StreetWork.cz
Rozšíření supervizní skupiny "Vrtule"
Supervizní skupina „Vrtule“ ráda přijme mezi sebe 2-3 nové členy, kteří pracují v nízkoprahových službách a mají zájem supervizně pracovat...
08 | 11 | 17
NZDM Klub Bunkr, Třinec
Soc. pracovník (-ice)
Nestátní nezisková organizace Bunkr, o. p. s. hledá kolegu/yni do týmu na pozici Sociální pracovník/ce v  nízkoprahovém zařízení pro děti a mlád...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyGrantová podpora Restart (GPR) přerušena

Další články klubu

28 | 12 | 16 Verze pro tisk

ČAS

Grantová podpora Restart (GPR) přerušena

Projekt Streetwork pro děti a mládež, který ČAS ve spolupráci s Národním vzdělávacím fondem, o.p.s. a Českou asociací streetwork, o.p.s. realizuje, se chýlí ke svému konci a nemáme nyní zajištěno následné financování tréninkového zaměstnávání pro vaše klienty v nízkoprazích. Rozhodli jsme se proto k 23. 12. 2016 přerušit do odvolání příjem žádostí o Grantovou podporu Restart. Rádi bychom nyní zrekapitulovali, co se díky Restart Shopu podařilo vašim klientům.

 Od roku 2014, kdy Restart Shop funguje, se nám prostřednictvím nejprve jednorázové a následně i průběžné výzvy Grantové podpory Restart podařilo rozdělit přes 170 tisíc korun mezi 20 vašich klientů. Celkový počet žádostí o GPR byl 36.

Vůbec prvním obdarovaným byl, dejme tomu, Adam. Adam dojížděl z místa svého bydliště na speciální základní školu do krajského města, vzdáleného asi šest kilometrů. Žil v sociálně vyloučené lokalitě společně se svým starším bratrem a dlouhodobě nezaměstnaným otcem. Jeho otec rezignoval na snahu získat zaměstnání a veškeré nabídky práce odmítal. Rodina žila pouze ze základního životního minima a příspěvků na děti. Z důvodů finanční nouze tak byli již několik let přes týden bez teplé stravy, což se ale podařilo NZDM vyřešit díky podpoře z jiných zdrojů. Grantovou podporu pak Adam a jeho bratr využívali na dojíždění do školy, aby nemuseli jezdit stopem, když neměli peníze na autobus.

Jindřichovi jsme pomáhali se získáním lepšího pracovního místa. V době, kdy žádal o grantovou podporu, byl Jindřich ve třetím ročníku učebního oboru zámečník. Měl šanci pracovat ve firmě, která absolventům tohoto oboru nabízí pracovní místo, pokud absolvují kurz obloukového svařování. Tento kurz jsme mu prostřednictvím GPR pomohli uhradit. To mu pomohlo k lépe placené práci a zároveň k osamostatnění od rodiny. Jindra žil s matkou samoživitelkou a sourozenci, navíc měl velmi bouřlivé dospívání a byly s ním stále nějaké problémy. Byl rád, že se mu podařilo mámě a sourozencům dokázat, že si zvládne najít dobře placenou, legální práci a postavit se na vlastní nohy.

Lukáš zase neměl kde bydlet, byl bez stálého příjmu. Trávil hodně času na ulici a u kamarádů a kouřil marihuanu takříkajíc závodně. Pak začal spolupracovat s NZDM, kde narazil na pracovníka, který ho hodně motivoval. Lukášovi se postupně podařilo změnit spoustu věcí. V době, kdy žádal o GPR, již 11 měsíců marihuanu nekouřil, našel si podnájem a práci, byl na sebe hrdý a chtěl se posouvat ještě dál. Z minulosti měl velké dluhy na zdravotním pojištění a za telefony a v práci musel dělat spoustu přesčasů, aby mu vůbec zbyly nějaké peníze na živobytí, což bylo velmi vyčerpávající. Se základním vzděláním ale moc jiných možností neměl. Pak si zažádal o GPR, aby si mohl udělat autoškolu, což zvýšilo jeho cenu na trhu práce. Nyní již pracuje za lepší peníze a dluhy se mu podařilo umořit.

Věříme, že se nám podaří získat další podporu pro náš Restart Shop a grantovou podporu restart pro klienty nízkoprahů znovu otevřeme.

Jakub Šlajs a Tereza Prasličková, ČAS

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2017 | portal@streetwork.cz