Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
15 | 02 | 18
Terénní programy Sananim
Terénní pracovnice/Terénní pracovník
Terénní programy SANANIM vyhlašují výběrové řízení na pozici TERÉNNÍ PRACOVNÍK/TERÉNNÍ PRACOVNICE

Požadujeme:
•  ...
15 | 02 | 18
Kontaktní centrum Břeclav
Kontaktní a terénní pracovník
Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav přijme sociálního pracovníka na pozici kontaktní a terénní pracovník.

Nabízíme:
-...
09 | 02 | 18
Terénní programy Magdaléna
Kontaktní/terénní pracovník Příbram
Centrum adiktologických služeb Magdaléna Příbram hledá kolegu/kolegyni do adiktologických služeb pro přímou práci s uživateli návykových látek s datem...
09 | 02 | 18
Klub Coolna Znojmo
Nabídka metodického vedení
Nabízím metodického vedení či vzdělávání šité na míru v rámci NZDM (ambulantní a terénní forma) - specifika práce v terénu s dětmi a mládeží či oblast...
09 | 02 | 18
Kontaktní centrum Břeclav
Kontaktní a terénní pracovník
Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav přijme pracovníka na pozici kontaktní a terénní pracovník

Nabízíme:
- zázemí velk...
Archiv >
 
 
 
HomeKlubyČlánkyGrantová podpora Restart (GPR) přerušena

Další články klubu

28 | 12 | 16 Verze pro tisk

ČAS

Grantová podpora Restart (GPR) přerušena

Projekt Streetwork pro děti a mládež, který ČAS ve spolupráci s Národním vzdělávacím fondem, o.p.s. a Českou asociací streetwork, o.p.s. realizuje, se chýlí ke svému konci a nemáme nyní zajištěno následné financování tréninkového zaměstnávání pro vaše klienty v nízkoprazích. Rozhodli jsme se proto k 23. 12. 2016 přerušit do odvolání příjem žádostí o Grantovou podporu Restart. Rádi bychom nyní zrekapitulovali, co se díky Restart Shopu podařilo vašim klientům.

 Od roku 2014, kdy Restart Shop funguje, se nám prostřednictvím nejprve jednorázové a následně i průběžné výzvy Grantové podpory Restart podařilo rozdělit přes 170 tisíc korun mezi 20 vašich klientů. Celkový počet žádostí o GPR byl 36.

Vůbec prvním obdarovaným byl, dejme tomu, Adam. Adam dojížděl z místa svého bydliště na speciální základní školu do krajského města, vzdáleného asi šest kilometrů. Žil v sociálně vyloučené lokalitě společně se svým starším bratrem a dlouhodobě nezaměstnaným otcem. Jeho otec rezignoval na snahu získat zaměstnání a veškeré nabídky práce odmítal. Rodina žila pouze ze základního životního minima a příspěvků na děti. Z důvodů finanční nouze tak byli již několik let přes týden bez teplé stravy, což se ale podařilo NZDM vyřešit díky podpoře z jiných zdrojů. Grantovou podporu pak Adam a jeho bratr využívali na dojíždění do školy, aby nemuseli jezdit stopem, když neměli peníze na autobus.

Jindřichovi jsme pomáhali se získáním lepšího pracovního místa. V době, kdy žádal o grantovou podporu, byl Jindřich ve třetím ročníku učebního oboru zámečník. Měl šanci pracovat ve firmě, která absolventům tohoto oboru nabízí pracovní místo, pokud absolvují kurz obloukového svařování. Tento kurz jsme mu prostřednictvím GPR pomohli uhradit. To mu pomohlo k lépe placené práci a zároveň k osamostatnění od rodiny. Jindra žil s matkou samoživitelkou a sourozenci, navíc měl velmi bouřlivé dospívání a byly s ním stále nějaké problémy. Byl rád, že se mu podařilo mámě a sourozencům dokázat, že si zvládne najít dobře placenou, legální práci a postavit se na vlastní nohy.

Lukáš zase neměl kde bydlet, byl bez stálého příjmu. Trávil hodně času na ulici a u kamarádů a kouřil marihuanu takříkajíc závodně. Pak začal spolupracovat s NZDM, kde narazil na pracovníka, který ho hodně motivoval. Lukášovi se postupně podařilo změnit spoustu věcí. V době, kdy žádal o GPR, již 11 měsíců marihuanu nekouřil, našel si podnájem a práci, byl na sebe hrdý a chtěl se posouvat ještě dál. Z minulosti měl velké dluhy na zdravotním pojištění a za telefony a v práci musel dělat spoustu přesčasů, aby mu vůbec zbyly nějaké peníze na živobytí, což bylo velmi vyčerpávající. Se základním vzděláním ale moc jiných možností neměl. Pak si zažádal o GPR, aby si mohl udělat autoškolu, což zvýšilo jeho cenu na trhu práce. Nyní již pracuje za lepší peníze a dluhy se mu podařilo umořit.

Věříme, že se nám podaří získat další podporu pro náš Restart Shop a grantovou podporu restart pro klienty nízkoprahů znovu otevřeme.

Jakub Šlajs a Tereza Prasličková, ČAS

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2018 | portal@streetwork.cz