Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.zprávičky
03 | 11 | 17
Pozvánka na Národní setkání proti chudobě a soc. vyloučení

Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v České republice, jíž je ČAS členem, Vás srdečně zve na Národní setkání proti chudobě a sociálnímu vyloučení. Více informací naleznete ZDE.

Archiv >
 
 
.inzerce
16 | 11 | 17
YMCA Praha - NZDM Sibiř
Vedoucí NZDM Sibiř
Název pracovní pozice: Vedoucí Nízkoprahového klubu pro děti a mládež
Místo výkonu práce: NZDM Sibiř (Votice)

Popis pracovní n...
16 | 11 | 17
Nízkoprahový klub Jahoda
JAHODA, o.p.s. - MANAŽER/KA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
Pracovní náplň:
•    samostatné vedení jednotlivých sociálních služeb
•    vedení týmu, personalistika,...
08 | 11 | 17
StreetWork.cz
Rozšíření supervizní skupiny "Vrtule"
Supervizní skupina „Vrtule“ ráda přijme mezi sebe 2-3 nové členy, kteří pracují v nízkoprahových službách a mají zájem supervizně pracovat...
08 | 11 | 17
NZDM Klub Bunkr, Třinec
Soc. pracovník (-ice)
Nestátní nezisková organizace Bunkr, o. p. s. hledá kolegu/yni do týmu na pozici Sociální pracovník/ce v  nízkoprahovém zařízení pro děti a mlád...
Archiv >
 
 
 
HomeKlubyČlánkyTýden Nízkoprahových klubů v Ratolesti

Další články klubu

09 | 11 | 16 Verze pro tisk

Nízkoprahový klub Likusák

Týden Nízkoprahových klubů v Ratolesti

Letošní ročník Týdne nízkoprahových klubů (dále Týden NK), kterou každoročně pořádá Česká asociace streetwork, oslavila Ratolest Brno zeširoka. Předposlední týden v září nabídla zajímavé workshopy a akce pro klienty obou nízkoprahových klubů Pavlač a Likusák (dále NK Pavlač, NK Likusák). Týden NK vyvrcholil debatou pro veřejnost s názvem „Na co sou ty nízkoprahy?“.

 V rámci akce Týden NK, který probíhal ve více než padesáti městech České republiky včetně Brna, zorganizovaly oba Nízkoprahové kluby Ratolesti Brno, Pavlač a Likusák, zážitkově vzdělávací akce pro klienty a den otevřených dveří pro laickou i odbornou veřejnost. Cílem Týdne NK je upozornění na existenci a význam těchto zařízení při práci s dětmi a mládeží, kteří jsou ohroženi nežádoucími sociálními jevy.

 „V NK Pavlač jsme měli pro děti připraveny čtyři akce. Děti žijící na ubytovnách měly možnost zúčastnit se olympiády, kterou pro ně vymyslel a spoluuorganizoval jeden z našich klientů. Pro klienty v klubu byl připraven výtvarný workshop a díky účasti Pavlače v projektu European Fair Skills se mohli klienti zúčastnit také workshopu boxování s trenérem, při kterém si vyzkoušeli práci s vlastní energií. Pro učitele a žáky z okolních škol byly připraveny také prohlídky klubu, při kterých jsme jim předali informace o tom, co se u nás děje a s čím můžeme dětem pomoci, či jak navázat s učiteli vzájemnou spolupráci,“ upřesňuje program Týdne NK Mgr. Vladislava Vondrová, vedoucí NK Pavlač.

 V Likusáku proběhl fotbalový turnaj v rámci fotbalové a fotbálkové ligy, která se letos mohla uskutečnit také díky podpoře z městské části Brno-Líšeň.

Týden NK vyvrcholil debatou pro veřejnost s názvem „Na co sou ty nízkoprahy?“ v sociálním podniku Bajkazylu Brno. Cílem bylo přilákat více lidí z řad široké veřejnosti, než tomu bylo v minulých ročnících. Sociální pracovníci si na sebe navzájem připravili dotazy, které vzájemně směřovali ke své práci. Účastníci akce se tak mohli dozvědět, co jsou to nízkoprahové kluby, jaké formy práce se využívají při práci s dětmi ze sídliště nebo na ubytovnách, s jakými obtížemi se sociální pracovníci setkávají, jaké jsou limity jejich práce, ale také třeba to, co se sociální pracovníci od klientů naučili.

„Vzhledem k pozitivním ohlasům této akce, plánujeme společně za oba nízkoprahové kluby, příští rok obdobný koncept přiblížení naší práce veřejnosti. Stále více si uvědomujeme, že veřejnosti nestačí jen otevřít dveře, ale je potřeba ji vykročit vstříc a začít dělat věci ´jinak´, “ dodává Mgr. Zuzana Šťastná, vedoucí NK Likusák.

Mgr. Veronika Křížková, PR a média Ratolest Brno, 774 682 776, veronika.krizkova@ratolest.cz
Mgr. Vladislava Vondrová, vedoucí NK Pavlač, 774 723 626, vladislava.vondrova@ratolest.cz
Mgr. Zuzana Šťastná, vedoucí NK Likusák, 734 509 197, zuzana.stastna@ratolest.cz

 
 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2017 | portal@streetwork.cz