Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
15 | 02 | 18
Terénní programy Sananim
Terénní pracovnice/Terénní pracovník
Terénní programy SANANIM vyhlašují výběrové řízení na pozici TERÉNNÍ PRACOVNÍK/TERÉNNÍ PRACOVNICE

Požadujeme:
•  ...
15 | 02 | 18
Kontaktní centrum Břeclav
Kontaktní a terénní pracovník
Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav přijme sociálního pracovníka na pozici kontaktní a terénní pracovník.

Nabízíme:
-...
09 | 02 | 18
Terénní programy Magdaléna
Kontaktní/terénní pracovník Příbram
Centrum adiktologických služeb Magdaléna Příbram hledá kolegu/kolegyni do adiktologických služeb pro přímou práci s uživateli návykových látek s datem...
09 | 02 | 18
Klub Coolna Znojmo
Nabídka metodického vedení
Nabízím metodického vedení či vzdělávání šité na míru v rámci NZDM (ambulantní a terénní forma) - specifika práce v terénu s dětmi a mládeží či oblast...
09 | 02 | 18
Kontaktní centrum Břeclav
Kontaktní a terénní pracovník
Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav přijme pracovníka na pozici kontaktní a terénní pracovník

Nabízíme:
- zázemí velk...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyCrowdfunding pro bezpečnější Prahu

Další články klubu

08 | 11 | 16 Verze pro tisk

STAGE 5

Crowdfunding pro bezpečnější Prahu

Spustili jsme crowdfundingový projekt na podporu našeho programu FIXPOINT, jehož cílem je eliminovat počet volně pohozených použitých injekčních stříkaček v hlavním městě Praze, a tím zároveň přispět ke zvýšení bezpečnosti a čistoty v naší metropoli. Sháníme touto formou finanční prostředky na speciální bezpečnostní kontejnery určené k likvidaci použitého injekčního materiálu.

 FIXPOINT – Kontejnery pro čistší a bezpečnější město

FIXPOINT je jedním z programů uskutečňovaných v rámci neziskové organizace PROGRESSIVE, o.p.s., který byl zahájen v roce 2009, kdy došlo k instalaci prvních bezpečnostních kontejnerů na území městské části Praha 5. V průběhu následujících let se rozšířil i na další pražské městské části (Praha 1, Praha 3, Praha 5, Praha 7 a Praha 8). V současné chvíli program FIXPOINT zprostředkovává zaměstnání 5 uživatelům návykových látek obsluhujícím více než 15 bezpečnostních kontejnerů.

Co je cílem projektu?

Cílem programu FIXPOINT je ochrana veřejného zdraví prostřednictvím eliminace výskytu volně pohozených injekčních stříkaček v ulicích a parcích hlavního města Prahy. Instalací kontejnerů chceme zvýšit počet možností bezpečné likvidace použitého injekčního materiálu v lokalitách zatížených intravenózním užíváním drog.

Dalším a neméně důležitým cílem je podpora stabilizace a resocializace lidí, kteří jsou aktivními uživateli návykových látek.

O projektu podrobněji

Rádi bychom na území hlavního města Prahy rozmístili další kontejnery FIXPOINT určené k bezpečné likvidaci použitého injekčního materiálu, který původně sloužil k nitrožilní aplikaci drog. V současné době je v Praze nainstalováno již několik těchto kontejnerů, jež velmi dobře plní svůj účel - například na území městské části Praha 1 je zajištěno přibližně 50% injekčních stříkaček právě v těchto kontejnerech. Bohužel není možné s větším předstihem stanovit, na jaké konkrétní místo budou kontejnery umístěny, jelikož je celý proces instalace náročný nejen finančně, ale též administrativně. Umístění kontejneru totiž vždy předchází jak vytipovávání nových lokalit zatížených drogovou scénou, tak následné jednání s konkrétní pražskou městskou částí, v níž má být kontejner nainstalován. Zároveň nelze předvídat, zda nebude některý z již fungujících kontejnerů poničen a nebude třeba jej neprodleně vyměnit. O veškerých krocích spojených s instalací bezpečnostních kontejnerů i s projektem FIXPOINT obecně průběžně informujeme jak na webových stránkách společnosti PROGRESSIVE, o.p.s, tak na jejím facebookovém profilu.

 FIXPOINT má smysl

Počet nálezů v kontejnerech FIXPOINT rok od roku stoupá, z čehož je jasně patrné, že tato zařízení plní svůj účel. Zároveň s potěšením pozorujeme pokroky u zaměstnanců programu, jimž pravidelný režim napomáhá ke znovuosvojení si pracovních návyků a pevného řádu, k osobní stabilizaci a přijetí zodpovědnosti. Jejich prostřednictvím bychom ostatním rádi ukázali, že i tito lidé dokáží být společnosti prospěšní.

V neposlední řadě se snažíme rozšířit povědomí veřejnosti o možnostech bezpečné likvidace infekčního materiálu a ukázat, že kontejnery FIXPOINT neslouží pouze uživatelům návykových látek, ale právě především většinové společnosti.

Kolik stojí veřejné zdraví?

V současné době je v různých pražských městských částech rozmístěno více než 15 kontejnerů FIXPOINT, které slaví velké úspěchy. Výroba a instalace jednoho takového nerezového kontejneru vyjde na bezmála 10.000 Kč. Tato částka jistě není malá, my však věříme, že je investována správným směrem. Postupem času jsme se přesvědčili o tom, že ačkoliv je zpracování nerezu velmi náročné a nákladné, jedná se o nejefektivnější použitelný materiál odolávající jak vlivům počasí, tak například řádění vandalů, kteří se čas od času snaží naše kontejnery poničit.

Připojte se k nám v boji za zvýšení bezpečnosti a čistoty v našem hlavním městě a pomozte nám získat dostatek finančních prostředků na další FIXPOINTy. Budeme vám velmi vděčni, když náš projekt podpoříte jakoukoli finanční částkou, případně jej budete sdílet se svými kolegy, přáteli či známými. Nejen, že si za svou pomoc budete moci vybrat některou z našich zajímavých odměn, ale především napomůžete dobré věci, jelikož přímo přispějete ke zvýšení bezpečnosti a čistoty v našem hlavním městě.


 

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2018 | portal@streetwork.cz