Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
15 | 02 | 18
Terénní programy Sananim
Terénní pracovnice/Terénní pracovník
Terénní programy SANANIM vyhlašují výběrové řízení na pozici TERÉNNÍ PRACOVNÍK/TERÉNNÍ PRACOVNICE

Požadujeme:
•  ...
15 | 02 | 18
Kontaktní centrum Břeclav
Kontaktní a terénní pracovník
Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav přijme sociálního pracovníka na pozici kontaktní a terénní pracovník.

Nabízíme:
-...
09 | 02 | 18
Terénní programy Magdaléna
Kontaktní/terénní pracovník Příbram
Centrum adiktologických služeb Magdaléna Příbram hledá kolegu/kolegyni do adiktologických služeb pro přímou práci s uživateli návykových látek s datem...
09 | 02 | 18
Klub Coolna Znojmo
Nabídka metodického vedení
Nabízím metodického vedení či vzdělávání šité na míru v rámci NZDM (ambulantní a terénní forma) - specifika práce v terénu s dětmi a mládeží či oblast...
09 | 02 | 18
Kontaktní centrum Břeclav
Kontaktní a terénní pracovník
Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav přijme pracovníka na pozici kontaktní a terénní pracovník

Nabízíme:
- zázemí velk...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyStreework v 3nci oslavil 10 let

Další články klubu

03 | 11 | 16 Verze pro tisk

Streetwork v Třinci

Streework v 3nci oslavil 10 let

Terénní služba pro děti a mládež Streetwork v 3nci oslavila v půli října 10 let. U příležitosti jejích kulatých narozenin pracovníci této služby připravili naučnou stezku, na které službu blíže představili zástupcům vedení města a spřátelených organizací. Také o službě natočili krátký film, který dokumentuje vývoj služby od úplných začátků po současnost.

streetwork v 3nci slaví 10 let Vyhledávání a pomoc mladým přímo v ulicích města – to je hlavní náplň služby Streetwork v 3nci. Tu před celou dekádou založili pracovníci nízkoprahového zařízení Bunkr, kde také služba původně sídlila. Za deset let, co služba funguje, streetworkeři pracovali v ulicích se 470 mladými lidmi. Hlavním bodem programu oslav kulatého výročí byla cesta po důležitých místech historie služby.

„Kdysi, před těmi deseti lety, jsme začínali právě v prostorách knihovny, kde se teď nachází kavárna Čítárna, a tam bylo dřívější nízkoprahové zařízení. Cítili jsme takovou potřebu, že ne všechny děti budou docházet do klubu, a proto jsme právě otevřeli terénní službu,“ uvedl ředitel organizace Bunkr o.p.s., Roman Brzezina.

V současnosti má Třinec dva terénní pracovníky s mládeží a jednoho zahraničního dobrovolníka, kteří aktuálně na několika místech v Třinci pracují s desítkami mladých.

„Baví mě na tom ta dobrodružnost i to, že to je venku. Je to v přirozeném prostředí těch dětí a mládeže, takže chodím za nimi tam, kde oni pobývají. Je to na nich, jestli mě nechají vstoupit do toho jejich prostoru a být tam s nimi, trávit s nimi čas.“ Říká o své práci Iveta Kowolová, vedoucí služby Streetwork v 3nci.

S 8 kg batohem, ve kterém mají nejrůznější pomůcky, streetworkeři za měsíc nachodí za uživateli na 100 km. V práci jim pomáhá také koloběžka, což si mohli účastníci naučné stezky sami vyzkoušet.

Streetwork je někdy nazýván také neviditelnou službou, její výsledky přesto viditelné jsou v životech těch, kdo se s ní setkali. „Je to především hledání riziky dospívání potenciálně ohrožených jedinců a snažení se nasměrovat je tím správným směrem. Spousta lidí se podívá na tu „zlobivou mládež“ a řekne si: „No jo, ti jsou ztracení!“ Nicméně, já v nich vidím potenciál. Když se jim člověk týdně věnuje např. 12 hodin, tak to v nich může zanechat otisk a skrze to, co s námi zažijí, mohou dosáhnout lepší budoucnosti, než kdyby se jim nikdo nevěnoval.“ Míní třinecký streetworker Stanislav Lipowski.

„Myslím si, že služba streetworku je v dnešní době velice důležitá, protože mnohé děti nemají pevný řád a program, potulují se po městě. Myslím si, že tato činnost bude dlouhodobě potřebná na území města a jsem moc rád, že tady je,“ oceňuje závěrem místostarosta města Třinec, Radim Kozlovský.

Podívejte se na krátký film, který byl natočen u příležitosti oslav 10. výročí terénního programu pro děti a mládež Streetwork v 3nci. Snímek dokumentuje vývoj služby.

Zdroj: Třinecký magazín (reportáž ze 14. 10. 2016 – od 10:17 minuty)

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
ála Gratuluji.
Kuba gratulace
Zobrazit vše
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2018 | portal@streetwork.cz