Česká asociace streetwork o.s. sdružující nízkoprahové sociální služby (ČAS) je profesní organizace zastupující fyzické i právnické osoby působící v oblasti nízkoprahových sociálních služeb.
Advertisement
HomeČlánkyProjekt Zvyšování kvality a efektivity končí

06 | 02 | 15 Verze pro tisk

ČAS

Projekt Zvyšování kvality a efektivity končí

Pracovníci nízkoprahových programů prošli vzděláváním a jejich zařízení hodnocením kvality

Česká asociace streetwork, o.s. ukončila v prosinci r. 2014 projekt s názvem: „Zvyšování kvality a efektivity v nízkoprahových sociálních službách“. Projekt byl podpořen z Operačního programu Praha Adaptabilita.

 Hlavním cílem projektu bylo zvýšit kvalitu a efektivitu nízkoprahových sociálních služeb na území Hlavního města Prahy. Své profesní kompetence v přímé práci s klienty si pracovníci nízkoprahových sociálních služeb zvýšili absolvováním vzdělávacích programů. Pracovníci rozvinuli své dovednosti nezbytné v komunikaci s uživateli služeb, identifikaci potřeb uživatelů a jejich motivaci ke změně. Rovněž se dokáží zorientovat v sociálně právním prostředí při práci s uživateli služeb.

V rámci vzdělávacích workshopů se pracovníci seznámili s konceptem zjišťování potřeb uživatelů, naučili se vyhodnocovat vhodnost zvolené podpory pro uživatele, vyhodnocovat výsledky své práce a komunikovat je směrem k veřejnosti a donátorům. Metodické dny umožnily podporu při zavádění získaných dovedností do praxe přímo v jednotlivých zařízeních. Tyto aktivity byly řešeny dodavatelsky.

Výstupem projektu je Inovovaná metodika hodnocení kvality sociálních služeb nízkoprahového charakteru. Inovace proběhla dle nových trendů, dobré praxe v oboru, dále dle místních podmínek poskytovatelů na území hl. města Prahy. Na základě inovované metodiky hodnocení kvality a následného vyškolení hodnotitelů kvality proběhlo 15 auditů kvality ve vybraných pražských nízkoprahových sociálních službách. Pracovníci měli možnost zamyslet se nad svými pracovními postupy, přemýšlet o nich z jiných úhlů pohledu nebo přímo dostali konkrétní metodická doporučení ke zvýšení kvality poskytovaných služeb.

V rámci projektu vznikl fundraisingový plán, který v následujících letech umožní financovat chod České asociace streetwork i potřebné aktivity pro kvalitní členská zařízení působící v oblasti nízkoprahových sociálních služeb.

Aktivita fundraisingu přinesla komplexní pohled na fundraising v NSS (nízkoprahových sociálních službách), jejich potřeby a aktivity v oblasti fundraisingu. Rovněž se rozvinula spolupráce s institucemi, zejména s Magistrátem hl. města Prahy a Ministerstvem práce a sociálních věcí při zapojení do koncepčních činností těchto institucí.

Evropský sociální fond
Praha a EU - Investujeme do vaší budoucnosti


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Asociace .Vzdělávání .Supervize .Metodika .Vše o členství v ČAS .Výroční cena .Kontakty .English
.StreetWork.cz .Partneři .Fórum TP .Evropské projekty .Projekt Streetwork pro děti a mládež | ČAS © 2006 - 2018 | portal@streetwork.cz