Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
18 | 01 | 18
Centrum terénních programů
Terénní pracovník
SEMIRAMIS z.ú., Centrum terénních programů Středočeského kraje vypisuje výběrové řízení na pozici: KONTAKTNÍ PRACOVNÍK/CE V TERÉNU

Úva...
18 | 01 | 18
Centrum terénních programů
Terénní pracovník
Laxus z.ú., Centrum terénních programů Královéhradeckého kraje vypisuje výběrové řízení na pozici: KONTAKTNÍ PRACOVNÍK/CE V TERÉNU

Úv...
18 | 01 | 18
N klub
Pracovník/pracovnice NZDM
SEMIRAMIS z.ú. Nízkoprahový klub pro děti a mládež N klub vypisuje výběrové řízení na pozici: Pracovník/pracovnice NZDM

Úvazek: 1
18 | 01 | 18
StreetWork.cz
Sociální pracovník NK Díra Svitavy
Bonanza, z.ú. (http://www.osbonanza.cz/) vypisuje výběrové řízení na pozici sociálního pracovníka v nízkoprahovém klubu Díra - pobočka Svitavy.
18 | 01 | 18
StreetWork.cz
Sociální pracovník
NÍZKOPRAHOVÝ KLUB BAN! HAVLÍČKŮV BROD HLEDÁ POSILU DO SVÉHO TÝMU!!!

Bavila by Vás smysluplná práce s mladými lidmi a možnost na sobě ne...
14 | 12 | 17
ČAS
PR pracovník/ce ČAS
Česká asociace streetwork vyhlašuje výběrové řízení na pozici pracovníka/ce public relation.

Náplň pozice:
- plánování, příprav...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyProjekt Zvyšování kvality a efektivity končí

Další články klubu

06 | 02 | 15 Verze pro tisk

ČAS

Projekt Zvyšování kvality a efektivity končí

Pracovníci nízkoprahových programů prošli vzděláváním a jejich zařízení hodnocením kvality

Česká asociace streetwork, o.s. ukončila v prosinci r. 2014 projekt s názvem: „Zvyšování kvality a efektivity v nízkoprahových sociálních službách“. Projekt byl podpořen z Operačního programu Praha Adaptabilita.

 Hlavním cílem projektu bylo zvýšit kvalitu a efektivitu nízkoprahových sociálních služeb na území Hlavního města Prahy. Své profesní kompetence v přímé práci s klienty si pracovníci nízkoprahových sociálních služeb zvýšili absolvováním vzdělávacích programů. Pracovníci rozvinuli své dovednosti nezbytné v komunikaci s uživateli služeb, identifikaci potřeb uživatelů a jejich motivaci ke změně. Rovněž se dokáží zorientovat v sociálně právním prostředí při práci s uživateli služeb.

V rámci vzdělávacích workshopů se pracovníci seznámili s konceptem zjišťování potřeb uživatelů, naučili se vyhodnocovat vhodnost zvolené podpory pro uživatele, vyhodnocovat výsledky své práce a komunikovat je směrem k veřejnosti a donátorům. Metodické dny umožnily podporu při zavádění získaných dovedností do praxe přímo v jednotlivých zařízeních. Tyto aktivity byly řešeny dodavatelsky.

Výstupem projektu je Inovovaná metodika hodnocení kvality sociálních služeb nízkoprahového charakteru. Inovace proběhla dle nových trendů, dobré praxe v oboru, dále dle místních podmínek poskytovatelů na území hl. města Prahy. Na základě inovované metodiky hodnocení kvality a následného vyškolení hodnotitelů kvality proběhlo 15 auditů kvality ve vybraných pražských nízkoprahových sociálních službách. Pracovníci měli možnost zamyslet se nad svými pracovními postupy, přemýšlet o nich z jiných úhlů pohledu nebo přímo dostali konkrétní metodická doporučení ke zvýšení kvality poskytovaných služeb.

V rámci projektu vznikl fundraisingový plán, který v následujících letech umožní financovat chod České asociace streetwork i potřebné aktivity pro kvalitní členská zařízení působící v oblasti nízkoprahových sociálních služeb.

Aktivita fundraisingu přinesla komplexní pohled na fundraising v NSS (nízkoprahových sociálních službách), jejich potřeby a aktivity v oblasti fundraisingu. Rovněž se rozvinula spolupráce s institucemi, zejména s Magistrátem hl. města Prahy a Ministerstvem práce a sociálních věcí při zapojení do koncepčních činností těchto institucí.

Evropský sociální fond
Praha a EU - Investujeme do vaší budoucnosti


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2018 | portal@streetwork.cz