Česká asociace streetwork o.s. sdružující nízkoprahové sociální služby (ČAS) je profesní organizace zastupující fyzické i právnické osoby působící v oblasti nízkoprahových sociálních služeb.
HomeČlánkyTurné III zahajuje v Litoměřicích

27 | 11 | 09 Verze pro tisk

ČAS

Turné III zahajuje v Litoměřicích

V Litoměřicích se 27. listopadu odehraje benefiční turné hudebních uskupení Vypsaná Fixa a Xavier Baumaxa, jehož výtěžek bude věnován nízkoprahovým klubům pro děti a mládež v okolních městech. Turné jako předskokan hlavních hvězd odstartují začínající skupiny Svěží zelenina, Kombajn a Kyanid, které vzešly ze soutěžního předkola Talent Vpoho. Aleš JuchelkaKromě těchto kapel se diváci mohou těšit na Aleše Juchelku, moderátora všech letošních koncertů. plakátTurné již potřetí organizuje Česká asociace streetwork za finanční podpory Nadace Vodafone. Moderovat všechny čtyři koncerty bude Aleše Juchelka.

 Cílem Turné, které posléze navštíví Kopřivnici, Kyjov a Rokycany, je představit návštěvníkům koncertů konkrétní nízkoprahové kluby a jejich činnost. Nízkoprahové kluby pro děti a mládež jsou chráněným místem, kde mohou mladí lidé najít podporu,pomoc, ale i zábavu a prostor pro vlastní aktivity. Jejich cílem je minimalizovat rizika související s dospíváním a umožnit dětem řešit jejich problémy.

„Během dvou předchozích ročníků se Turné pro nízkoprahové kluby zúčastnilo téměř 10 tisíc diváků,“ říká Jindřich Racek, ředitel České asociace streetwork, která koncerty organizuje. „Částka 1 054 000 Kč, kterou koncerty vynesly, tak mohla být rozdělena rovným dílem mezi nízkoprahové kluby ve východních Čechách, na Vysočině, Jihomoravském kraji a v Moravskoslezském kraji,“ dodává Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone, která Turné finančně zaštiťuje.

Koncert se odehraje 27. listopadu v Kulturním domě v Litoměřicích. Jako předkapely před Vypsanou fixou a Xavierem Baumaxou zahrají tři začínající kapely, které vzešly ze soutěžního předkola Talent Vpoho.

KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Asociace .Vzdělávání .Supervize .Metodika .Vše o členství v ČAS .Výroční cena .Kontakty .English
.StreetWork.cz .Partneři .Fórum TP .Evropské projekty .Projekt Streetwork pro děti a mládež | ČAS © 2006 - 2018 | portal@streetwork.cz