Oborový portál o nízkoprahových sociálních službách a zařízeních
 
.inzerce
19 | 04 | 17
Kontaktní centrum KRÉDO
Pracovník v sociálních službách
PONTIS Šumperk o.p.s. vypisuje výběrové řízení na pozici pracovník v sociálních službách pro pracoviště Kontaktní a poradenské centrum Krédo v Šumper...
19 | 04 | 17
Klub Radotín
Sociální pracovník/ce / PSS- prodlouženo
Proxima Sociale o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici kontaktního sociálního/ní pracovníka/ci nebo pracovníka v sociálních službách pro cílovou s...
19 | 04 | 17
Kontaktní centrum Hodonín
Kontaktní/terénní soc. pracovník
Oblastní Charita Hodonín vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice: Kontaktní / terénní sociální pracovník/ce pro zařízení: Kontaktní adikt...
12 | 04 | 17
Nízkoprahový klub Jahoda
Sociální kontaktní pracovník
PRACOVNÍ POZICE: Sociální kontaktní pracovník v NZDM - 0,7 ÚVAZEK

JAHODA o.p.s. – stabilní nezisková organizace přijme do svého t...
12 | 04 | 17
NZDM Klub Bunkr, Bohumín
Soc. pracovník(-ice) / PSS
Obecně prospěšná společnost Bunkr, o.p.s. hledá kolegu/yni do týmu na pozici Sociální pracovník/Pracovník v sociálních službách
v nízkoprahovém...
12 | 04 | 17
Kontaktní centrum Břeclav
Kontaktní a terénní pracovník
Kontaktní centrum s terénním programem Břeclav přijme pracovníka na pozici kontaktní a terénní pracovník.

Popis pozice:
- poskytov...
Archiv >
 
 
 
Advertisement
HomeKlubyČlánkyTurné pro nízkoprahy IV

Další články klubu

21 | 12 | 10 Verze pro tisk

ČAS

Turné pro nízkoprahy IV

Turné pro nízkoprahy IVJak už je dobrým zvykem, i letos se na podzim rozjela kola Turné pro nízkoprahy. Už počtvrté. A i tentokrát byly zastávky ve městech, kde turné ještě nebylo - tentokrát ve Zlíně, v Českých Budějovicích a v Praze. Na jednom podiu se opět představili skupiny a interpreti zavedení a známí spolu s výherci soutěžního předkola začínajících kapel Talent Vpoho. Výtěžek z turné byl věnován nízkoprahovým klubům pro děti a mládež v okolních městech. Propagační turné však především představilo návštěvníkům koncertů konkrétní nízkoprahové kluby a jejich činnost.

Turné finančně zaštítila Nadace Vodafone ČR prostřednictvím svého programu VPOHO a organizačně podpořila Česká asociace streetwork, o.s. Letošní rok navštívilo turné 1 600 diváků a podařilo se získat na provoz klubů 281 790 Kč (z toho 146 479 Kč jsme k zisku přidali na konci projektu a rozdělili mezi kluby). Během čtyř ročníků přišlo na turné podpořit nízkoprahové kluby již více než 13 tisíc diváků. Pořadatelům se podařilo získat na rozvoj nízkoprahových klubů celkem 1 534 990 Kč.

Nízkoprahový klub pro děti a mládež je chráněným místem, kde mohou mladí lidé najít nejen podporu a odbornou pomoc, ale také zábavu a prostor pro vlastní aktivity. Stačí jen přijít a strávit čas ve společnosti vrstevníků. Cílem nízkoprahových zařízení je minimalizovat rizika související se způsobem života dospívajících, umožnit jim lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí a řešit jejich problémy. Nízkoprahový klub je zkrátka místem, kde vám porozumí.


ZLÍN

Talent Vpoho Zlín

Soutěž amatérských začínajících kapel ze Zlínského kraje se uskutečnila 13. října 2010 v klubu Golem ve Zlíně. Předskokanem první české hvězdě cen MTV - Charlie Straight se stala Scarecrow, skupina, která vznikla ve Zlínském T klubu Doma.

Přijďte do klubu!Turné pro nízkoprahy IV Zlín

Hlavní koncert se uskutečnil 20. října, opět v klubu Golem. Před samotným koncertem proběhla prezentace nízkoprahových služeb Zlínského kraje a poté následoval koncert vítězné kapely Talent Vpoho. Hlavní hvězdou byla kapela Charlie Straight.

Vstupné v předprodeji bylo 150,- Kč, na místě 180,- Kč. Bylo možné si zakoupit i sponzorské vstupné ve výši 500, 1000 a 1500,- Kč.

Předprodejní místa:

Hudební Kutloch, Ga Cinema, Velké kino Zlín, Golem Gambrinus Club, Nadace Jana Pivečky Slavičín, Papírnictví Pavelka Vizovice, Městská Infocentra - Luhačovice, Valašské Klobouky, Slavičín a Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež - NZDM Zrnko Vsetín, Salesiánský Klub Mládeže Zlín (Js), NZDM Uherský Brod, NZDM Kampak? Slavičín, NZDM Vitek Vizovice, NZDM Rubikon Vsetín, NZDM Tulip Uherské Hradiště, NZDM Šlikr.

Všechny informace najdete také na www.unko.cz.

Zisk z turné 77 667 Kč byl přerozdělen v následujícím poměru:

  • Unie Kompas 50%
  • SKM Zlín 20%
  • Kampak? Slavičín 15%
  • TULiP Uherské Hradiště 15%

Konkrétní využití financí:

  • TULiP Uherské Hradiště - materiální vybavení klubu (nová sedačka a potahy), stolní hry nebo karty, diabolo na žonglování
  • KamPak? Slavičín - doplnění vybavení pro volnočasové aktivity v klubu (nákup kulečníku)
  • SKM Zlín - provoz NZDM do 15 let
  • Unie Kompas - provoz a vybavení zkušebny, oprava a udržení současného vybavení

PRAHA

Talent Vpoho Praha

Soutěžní kolo se uskutečnilo v úterý 16.11. v klubu Vzducholoď (VOŠ Jabok, Salmovská 8, Praha 2) od 17 hodin a vítězem se stala skupina Ora et Labora.

Přijďte do Lucerna Music BaruTurné pro nízkoprahy IV Praha

Vítěz Talent Vpoho si zahrál na jednom podiu 23. 11. 2010 se skupinou Traband. Dále se představil Mário Bihári a Bachtale Apsa a Terne Čhave. Mimo tradiční tvorby jednotlivých interpretů zaznělo i malé překvapení v podobě společné písně, která byla poprvé uvedena právě zde. Koncert se konal v Lucerna Music Baru. Večerem návštěvníky provedl moderátor Pavel Anděl.

Vstupné bylo jednotné 220,- Kč.

Výtěžek koncertu 49 720 Kč byl rozdělen rovným dílem mezi neziskové organizace Jahoda, Husita, Motýlek, Proxima Sociale a Ymca, které provozují nízkoprahové kluby po celé Praze.

Konkrétní využití financí:

  • Vše na přímé využití pro klienty (vybavení klubů, rozvojové pomůcky, Husita si za to pořídí nové webové stránky).

ČESKÉ BUDĚJOVICE
 
Talent Vpoho České Budějovice


Soutěž 7 začínajících kapel se uskutečnil v prostorách CK Solnice (Česká 141/66, České Budějovice) 19. 11. 2010 a vítězem se stala skupina Strong Coffee.

V Budějcích to žijeKoncert v (NE)Pohodě České Budějovice

Koncert kapel, které se umístili na 2.-5. místě soutěže Talent Vpoho proběhl ve stejných prostorách, tedy v CK Solnice (Česká 141/66, České Budějovice), a to 26. 11. 2010.

Turné pro nízkoprahy IV České Budějovice

Hlavní koncert turné si pro návštěvníky přichystal hudební lahůdku v podobě vystoupení skupiny Tatabojs. Součástí hlavního programu byly i rozhovory se zástupci Nízkoprahových zařízení pro děti a mládež z Budějovicka a samozřejmě i vystoupení vítězné skupiny z jihočeského kola Talent Vpoho Strong Coffee. Koncert se konal 27. 11. 2010 v Kulturním centru Bazilika (Pražská 1247/24, České Budějovice).

Do turné se na jihu zapojilo 11 klubů z těchto organizací: Městská charita ČB, o.s. Protus Prachatice, Charita Kaplice, Charita Zliv, Koceno, SaSM - DDM ČB, Farní charita Týn nad Vltavou, Naděje Písek.

Výtěžek z koncertu 7 924 Kč je určen na uhrazení společného vzdělávání pracovníků klubů


DODATEČNÉ ROZDĚLENÍ UŠETŘENÝCH FINANCÍ

Mezi kluby jsme na konci projektu ještě rozdělili 146 479 Kč. A to následujícím způsobem: celkovou ušetřenou částku jsme rozdělili na tři stejné díly tak, aby organizátoři jednotlivých koncertů dostali stejnou sumu peněz. Dále se tato částka (48 826 Kč) dělila mezi zapojené kluby podle stejného klíče, jakým si dělili peníze hned po turné. Praha – rovným dílem mezi organizace Jahoda, Husita, Motýlek, Proxima Sociale a YMCA tj. 9 765 Kč na organizaci; Zlín - Unie Kompas 50%=24 413 Kč, SKM Zlín 20%=9 765 Kč, Kampak? Slavičín 15%=7 324 Kč, TULiP Uherské Hradiště 15%=7 324 Kč a konečně kluby z Jihočeského kraje 48 826/11 (počet zapojených klubů=4 439 Kč na každý klub).


KOMENTÁŘE
Jméno Příspěvek
Jitka Pešková NadČASové workshopy
Přidejte svůj komentář (*):   
Jméno (*):
Email (*):
URL:
Kolik je dva plus tři? (**)
Předmět (*):
(*) povinné údaje
(**) kontrolní antispamová otázka
BB help BB code formátování - nápověda
Pozor! Čtěte! Pravidla diskuse na portálu StreetWork.cz
 
.Home .Odborná sekce .Fórum TP .Otázky a odpovědi .Fotogalerie .Odkazy .Partneři .Mapa portálu
.Metodika .ČAS .Členství v ČAS .Vzdělávání .Konference .Týden klubů .Cena . . .RSS kanál .Odběr novinek emailem | ČAS © 2006 - 2017 | portal@streetwork.cz